Tattoo Image, tetovací studio Prostějov

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení

Aplikuje se do horní vrstvy pokožky - epidermu, implantují přírodní barviva, jedná se tedy o tzv. mikropigmentaci. Nejnovější a nejpřirozenější metodou aplikace je TAFFY Permanent Make-Up.

Lze upravit tvar, velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat, oči lze zvýraznit oční linkou a též můžeme zlepšit tvar rtů, či potlačit případnou asymetrii.

Vzhledem k tomu, že tento zákrok na několik let ovlivní vzhled Vaší tváře, je opravdu důležité si vybrat správné pracoviště, kde si permanentní make-up necháte provést.

piercing

PM se provádí buď ruční metodou nebo speciálním přístrojem. Bolest je potlačena lokálními anestetiky. Pracuje se s jednorázovými pomůckami, v roušce a v rukavicích, aby se zamezilo vzniku infekce. Permanentni make-up je vhodný pro ženy jakéhokoli věku. Vždy je klientce doporučen nejvhodnější a přirozený způsob nalíčení. Na začátku celé procedury se zákrok perfektně předkreslí speciální tužkou. K samotné aplikaci dojde až klientka s návrhem bez výhrady souhlasí. Při aplikaci klientka leží. Čas zákroku se pohybuje od 1 až do 2 hodin, podle náročnosti a typu úpravy obličeje. Po aplikaci permanentního make-upu může dojít k lehkému začervenání či otoku, který se ztratí během prvního dne. V místě aplikace permanentního make-upu se objeví drobné stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat nebo strhávat. Stroupky se samy podle druhu zákroku během 3-9 dnech odloupnou. V prvních 3 dnech po aplikaci se pigmentovaná místa nesmí namáčet či vystavovat nadměrnému slunečnímu záření až 3 týdny. Po PMU se na aplikované místo používá krém s ochranným faktorem nejméně 20.


Dvě fáze anestezie

První fáze anestezie se používá na cca 20 minut před zákrokem a slouží k umrtvení vrchní vrstvy pigmentovaného místa. Druhá fáze anestezie se používá na již pigmentované místo a aplikuje se opakovaně. Pokaždé, když klientka ucítí bolest, je znovu a znovu použita druhá fáze anestezie.

Výsledný efekt

je dlouhodobý, kresba v pleti vydrží od 1 roku až do 3-5 let. Barvivo se z kůže jejím přirozeným procesem rohovatění postupně vytrácí. Po čase má klientka možnost celý zákrok podstoupit znovu. To je důležité ze dvou hledisek:

  • přihlédnutí k novým trendům, technologiím a možnostem;
  • s ohledem na přirozené stárnutí pokožky, měnící se proporce v obličeji apod. je to žádoucí.

Pro provedení PMU je podmínkou /mimo zdraví/, věk 18 ti let nebo přítomnost alespoň jednoho z rodičů.